FOCUS Bikes is the leading premium brand of high end mountain bikes and road bikes with excellent quality – German Engineered for amateur athletes and professionals!
4.299,00€
COD:
FOCUS-izalco-max-8-9
Categoria: Bici complete
FOCUS Bikes is the leading premium brand of high end mountain bikes and road bikes with excellent quality – German Engineered for amateur athletes and professionals!
| Specifiche tecniche | |
|---|---|
| Telaio | Carbon technology, disc, 142×12 mm thru axle, flat mount 160/140 mm |
| Cambio | SRAM Rival AXS E1 |
| Deragliatore anteriore | SRAM Rival AXS E1 |
| Deragliatore posteriore | SRAM Rival AXS E1, 12-speed |
| Cassetta | SRAM XG-1250, 10-36T |
| Catena | SRAM Rival E1 |
| Guarnitura | SRAM Rival E1, 48/35T |
| Movimento centrale | SRAM DUB86, PF41 |
| Manubrio | FOCUS Road Bar, alloy, 74 mm, 116 mm, 4° |
| Attacco manubrio | FOCUS C.I.S. 2.0 integrated, -8°, with Garmin / Wahoo-Mount |
| Serie sterzo | ACROS IS 52/ IS52 (ICR), FOCUS integrated C.I.S. |
| Sella | fi'zi:k Vento Antares R5 |
| Reggisella | FOCUS Aero Carbon, D-shape, set-back: 0 mm: XXS-L, 15mm: XL-XXL |
| Freni anteriori | posteriori | SRAM Rival AXS E1 | – |
| Disco dei freni | SRAM Paceline, front: 160 mm / rear: 160 mm |
| Ruote | Reserve 40|44 Road, carbon, rim height: front 40 mm, rear: 44 mm, width: front: 25.5-622, rear: 25-62 |
| Pneumatici anteriori | posteriori | Vittoria Corsa N.EXT wide, tubeless ready, 29-622 | Vittoria Corsa N.EXT wide, tubeless ready, 29-622 |
| Paso | 8.2 kg ( – ) |
| Peso del sistema consentito | 110 kg |
| BRAND | Focus |
|---|---|
| Anno | 2026 |
| COLORE | Redtinted / Black Metalllic, Blackmetallic |
| TAGLIA | XXL, XL, XS, S, M, L, XXS |
Prodotti correlati
899,00€
1.399,00€
9.999,00€
13.999,00€
