FOCUS Bikes is the leading premium brand of high end mountain bikes and road bikes with excellent quality – German Engineered for amateur athletes and professionals!
8.499,00€
COD:
FOCUS-izalco-max-9-9
Categoria: Bici complete
FOCUS Bikes is the leading premium brand of high end mountain bikes and road bikes with excellent quality – German Engineered for amateur athletes and professionals!
| Specifiche tecniche | |
|---|---|
| Telaio | MAX technology carbon, disc, 142×12 mm thru axle, flat mount 160/140 mm |
| Cambio | Shimano Dura-Ace Di2 ST-R9270 |
| Deragliatore anteriore | Shimano Dura-Ace Di2 FD-R9250 |
| Deragliatore posteriore | Shimano Dura-Ace Di2 RD-R9250, 12-speed |
| Cassetta | Shimano CS-R9200, 11-34T |
| Catena | Shimano CN-M9100 |
| Guarnitura | Shimano Dura-Ace FC-R9200, with 4iiii Precision Power Meter, 52/36T |
| Movimento centrale | Shimano Dura-Ace Pressfit Road BB86 |
| Manubrio | Reserve One-Piece Cockpit, carbon, 75 mm, 125 mm, 6°, -6° |
| Serie sterzo | ACROS IS 52/ IS52 (ICR), FOCUS integrated C.I.S. |
| Sella | fi'zi:k Vento Antares R1 Lite |
| Reggisella | FOCUS Aero Carbon, D-shape, set-back: 0 mm: XXS-L, 15mm: XL-XXL |
| Freni anteriori | posteriori | Shimano Dura-Ace BR-R9270 | – |
| Disco dei freni | Shimano RT-CL900, front: 160 mm / rear: 140 mm (Size XXS-L), 160 mm (Size XL-XXL) |
| Ruote | DT Swiss ARC 1400 Dicut, carbon, rim height: 55 mm, width: 22-622 |
| Pneumatici anteriori | posteriori | Vittoria Corsa Pro, tubeless ready, 28-622 | Vittoria Corsa Pro, tubeless ready, 28-622 |
| Paso | 7.1 kg ( – ) |
| Peso del sistema consentito | 110 kg |
Prodotti correlati
5.999,00€
9.999,00€
