Road or Gravel? 5 miles or 5 hours? Climb or Descend? Suffer or Smile? More power or less weight? Creo 2 isn’t about having to choose. It’s about having it all. With more power, big range, lightweight, huge tire clearance, and Future Shock 3.0, it’s category defying, making previously impossible rides possible.
| Componenti | |
|---|---|
| Motore | Specialized 1.2 SL Custom Lightweight Motor |
| Ingranaggi | SRAM X-Sync Eagle, 107 BCD, 44T |
| Geometria — 49 | |
|---|---|
| Lunghezza Pedivella | 165mm |
| Larghezza Manubrio | 380mm |
| Lunghezza Attacco man. | 60mm |
| Larghezza Sella | 155mm |
| Lunghezza Reggisella | 350mm |
| Stack | 578mm |
| Reach | 365mm |
| Head-Tube Length | 90mm |
| Head-Tube Angle | 71° |
| B-B Height | 270mm |
| B-B Drop | 80mm |
| Trail | 62mm |
| Fork Length (full) | 405mm |
| Offset forcella / Rake | 55mm |
| Front-Center | 600.1mm |
| Chain-Stay Length | 435mm |
| Interasse | 1022mm |
| Top-Tube Length (horizontal) | 531mm |
| Bike Stand-Over Height | 731mm |
| Seat-Tube Length | 410mm |
| Seat-Tube Angle | 74° |
Prodotti correlati
1.399,00€
749,00€
