FOCUS Bikes is the leading premium brand of high end mountain bikes and road bikes with excellent quality – German Engineered for amateur athletes and professionals!
5.299,00€
COD:
FOCUS-atlas-8-9
Categoria: Bici complete
FOCUS Bikes is the leading premium brand of high end mountain bikes and road bikes with excellent quality – German Engineered for amateur athletes and professionals!
| Specifiche tecniche | |
|---|---|
| Telaio | Carbon technologie, disc, 142×12 mm thru axle, flat mount 160 mm |
| Caratteristiche speciali | Prep Pocket & Prep Pack |
| Forcella | Carbon technologie, disc, 100×12 mm thru axle, flat mount 160 mm |
| Cambio | SRAM Rival E1 |
| Deragliatore posteriore | SRAM Rival E1 XPLR AXS, 13-speed |
| Cassetta | SRAM XG-1351 XPLR, 10-46T |
| Catena | SRAM Rival E1 |
| Guarnitura | SRAM Rival E1, 40 T |
| Movimento centrale | Sram, BSA DUB |
| Manubrio | Zipp Service Course SL 70 XPLR, alloy, 70 mm, 115 mm, 5° with 11° drop outsweep |
| Attacco manubrio | FOCUS C.I.S. 2.0 integrated, -8°, with Garmin / Wahoo-Mount |
| Serie sterzo | ACROS IS52 /IS52 (ICR), FOCUS C.I.S. Integrated |
| Sella | fi'zi:k Ridon X5 |
| Reggisella | Carbon, 27,2 mm, set-back: 11mm |
| Freni anteriori | posteriori | SRAM Rival E1 | SRAM Rival E1 |
| Disco dei freni | SRAM HS2, front: 180 mm (Size L-XL), 160 mm (Size XS-M) / rear: 160 mm |
| Ruote | Zipp 303 XPLR S, carbon, rim height: 54 mm, width: 32-622 |
| Pneumatici anteriori | posteriori | Schwalbe G-One R Pro, super race, tubeless ready, 45-622 | Schwalbe G-One R Pro, super race, tubeless ready, 45-622 |
| Paso | 8.7 kg ( – ) |
| Peso del sistema consentito | 135 kg |
Prodotti correlati
649,00€
13.999,00€
13.999,00€
