BMC Teammachine R 01 Frameset 2027
4.999,00€
BMC Teammachine R 01 Frameset 2026
4.999,00€
Discover the Teammachine SLR 01 Frameset in stunning Metallic Hot Pink / Pinky Peach.
4.999,00€
COD:
BMC-teammachine-slr-01-frameset-2027
Categoria: Telai
Discover the Teammachine SLR 01 Frameset in stunning Metallic Hot Pink / Pinky Peach. Elevate your ride with BMC Bikes today!
| Specifiche tecniche | |
|---|---|
| Frame | Teammachine SLR 01 Gen 5 | 01 Premium Carbon with Aerocore Design | ICS Technology Stealth Cable Routing | Full Mount – UDH | TCC Race Compliance Level | Flat Mount Disc | 12 x 142mm Thru-Axle |
| Fork | Teammachine SLR 01 Gen 5 | 01 Premium Carbon | ICS Technology Stealth Cable Routing | TCC Race Compliance Level | Stealth Dropout Design | Flat Mount Disc | 12 x 100mm Thru-Axle | 48mm offset Size 47-51 43mm offset Size 54-61 |
| Seatpost | Teammachine SLR 01 Gen 5 | 01 Premium Carbon Aero Shaped Seatpost | 0mm Offset Size 47-51 and 10mm Offset Size 54-61 |
| Front Derailleur | Derailleur hanger for Front Derailleur (2x drivetrain – 44.5mm chainline), and Cover (1x drivetrain) |
| Rear Derailleur | Full Mount – UDH |
| Bottom Bracket | Press-Fit 86.5mm Road |
| Rotor Size (F/R) | Rotor compatibility: 160mm front | 140mm or 160mm rear |
| In the Box | Aerocore Bottle Cages | SRAM UDH derailleur hanger | SHIMANO Direct Mount derailleur hanger | High and low ICS top cones, 3x10mm spacers , 2x3mm spacers |
| Tire Clearance | 32mm measured tire |
| Weight without Pedals | 1575g | Size 54 as pictured with all accessories |
| ASTM Classification | Level 1 |
| System Weight Limit | 110kg |
| General Product Safety Regulation (GPSR) | Safety Instructions GPSR (EU) Responsible person according to GPSR (EU) |
| Color Code | pnk wht ora |
| Marketing Color | Metallic Hot Pink / Pinky Peach |
| Paint Direction | N/A & N/A |
| HEX Display | #ff007c & #ffab94 |
| LAB Color Scan | 78.04, 14.63, -12.44 & 104.89, 29.92, 4.97 |
| CHF | 4999 |
| EUR | 4999 |
| USD – USA | 5599 |
| USD – International | 4999 |
| CAD | 6999 |
Prodotti correlati
6.999,00€
0,00€
3.299,00€
