Specialized Turbo Vado 3 X 4.0 2027
When the ride demands more, Vado 3 X answers.
0,00€
COD:
91627-5
Categoria: Bici complete
When the ride demands more, Vado 3 X answers. From urban adventures to off-road trekking, this is effortless power, elevated by full-suspension confidence. Born from Levo 4’s SuperNatural DNA with instinctive power, exceptional comfort, and incredible ride-anywhere range. With its class-leading features like our Turbo System Lock and built-in Apple Find My, Vado 3 X keeps every ride calm, composed, and in control wherever the journey leads. The art of arrival – perfected.
| Componenti | |
|---|---|
| Corone | 48 Teeth with Chain Retention Technology |
| Cerchi | 27.5 front, 27.5 rear, 30mm inner width, 32h |
| Mozzo posteriore | Specialized alloy rear hub disc, sealed cartridge bearings, 6-Bolt, 12X148mm thru-axle, 32h, HG Steel Fhb |
| SWAT | MIK 20 Kg rear rack with integrated elastics, MIK front rack 10kg compatible (not included) |
| Geometria — S | |
|---|---|
| Lunghezza Pedivella | 170mm |
| Larghezza Manubrio | 730mm |
| Lunghezza attacco manubrio | 60mm |
| Larghezza sella | 168mm |
| Lunghezza reggisella | 345mm |
| Stack | 618mm |
| Reach | 430mm |
| Head-Tube Length | 131mm |
| Head-Tube Angle | 66° |
| B-B Height | 330mm |
| B-B Drop to front | 30mm |
| Trail | 112mm |
| Fork Length (full) | 531mm |
| Offset forcella / Rake | 44mm |
| Front-Center | 740mm |
| Chain-Stay Length | 473mm |
| Interasse | 1212mm |
| Top-Tube Length (horizontal) | 607mm |
| Bike Stand-Over Height | 747mm |
| Seat-Tube Length | 390mm |
| Seat-Tube Angle | 74° |
| Peso | 30,9 kg |
|---|---|
| BRAND | Specialized |
| Anno | 2027 |
| COLORE | GLOSS AGAVE GREY / OAK GREEN METALLIC / BRUSHED CHROME DECAL, GLOSS OBSIDIAN / SATIN SILVER DUST FROST |
| TAGLIA | XL, S, M, L |
Prodotti correlati
899,00€
1.399,00€
0,00€
1.499,00€
