Unleash speed with this durable track bike, designed for fierce competition.
2.099,00€
COD:
BMC-trackmachine-al-one-2026
Categoria: Bici complete
Unleash speed with this durable track bike, designed for fierce competition. Just add pedals and experience the thrill – take your ride to the next level!
| Specifiche tecniche | |
|---|---|
| Frame | Trackmachine AL Premium Aluminium with Vmax Aero Design |
| Fork | Trackmachine Carbon subA Aero Technology |
| Stem | BMC RSM 01 |
| Handlebar | BMC HB D4 03, 0, 6 | Alloy 6061 | Race Geometry | 135mm drop, 70mm reach, 6° flare |
| Seatpost | Trackmachine Carbon Airfoil Seatpost |
| Saddle | Velo VL-1205 BMC |
| Crankset | Miche Advanced Pista |
| Chainrings | 48T |
| Cassette | Miche Pista Steel |
| Cassette Size | 15T |
| Chain | Miche Pista 1/8" |
| Gears | 1 Speed Fixed |
| Bottom Bracket | MICHE Primato JIS 107 – 110mm |
| Rims | DT Swiss T 1800 Classic | 32mm |
| Hubs (F/R) | DT Swiss 370 hub |
| Tires | Pirelli P ZERO Road | Tube type | 24mm |
| Tubeless Information | Tubeless Rims | Non-Tubeless Clincher Tire |
| Tire Clearance | 23mm measured tire |
| Weight without Pedals | 7.4kg | Size M as pictured with all accessories |
| ASTM Classification | Level 1 |
| System Weight Limit | 110kg |
| General Product Safety Regulation (GPSR) | Safety Instructions GPSR (EU) Responsible person according to GPSR (EU) |
| Color Code | blk wht cbn |
| Marketing Color | Black |
| Paint Direction | Cromax Z5999 |
| HEX Display | #70707 |
| LAB Color Scan | 2, 0, 0 |
| CHF | 2099 |
| EUR | 2099 |
| USD | 2199 |
| CAD | 2899 |
| SCEUR | 2199 |
| SEK | 25000 |
| NOK | 26000 |
| DKK | 16399 |
Prodotti correlati
899,00€
1.499,00€
13.999,00€
