Strada o gravel? Cinque chilometri o cinque ore? Salita o discesa? Più potente o più leggera? Con la Creo non c’è bisogno di scegliere. Puoi avere tutto. Con più potenza, grande autonomia, leggerezza ed ampio luce per gli pneumatici, oltre al dispositivo Future Shock 3.0. Il nuovo standard della categoria, che rende possibile quello che prima era impensabile.
| Componenti | |
|---|---|
| Cablaggio | Custom Specialized wiring harness w/ charge port |
| Caricatore | Custom charger, 48V System w/ SL system charger plug |
| Batteria | Specialized SL1-320, fully integrated, 320Wh |
| Motore | New Specialized 1.2 SL Custom Lightweight Motor |
| User Interface/Remote | Specialized MasterMind TCU, percentage of remaining charge, 120 possible display configurations, MicroTune assist adjustment, over-the-air updates, ANT+/Bluetooth®, w/Handlebar remote |
| Telaio | Specialized E5 Premium Aluminum frame, front/rear thru-axles, fully integrated down tube battery, internal cable routing, fender/rack mounts, 12x142mm, flat-mount disc brakes |
| Collarino Sella | Specialized Alloy, 31.8 |
| Forcella | Future Shock 3.1 w/ Smooth Boot, 12x100mm thru-axle, flat-mount disc |
| Freno anteriore | SRAM Apex, Hydraulic disc |
| Freno posteriore | SRAM Apex, Hydraulic disc |
| Ingranaggi | SRAM X-Sync Eagle, 107 BCD, 44T |
| Cambio posteriore | SRAM Apex Eagle 12-Speed |
| Guarnitura | SRAM Alloy DUB Crank Arms |
| Comandi cambio | SRAM Apex 12-Speed |
| Catena | SRAM NX Eagle, 12-Speed |
| Pacco Pignoni | SRAM PG1210, 12-Speed, 11-50t |
| Ruota anteriore | DT Swiss G540 rim, 24mm internal width, tubeless ready, 24h, Specialized full sealed bearing thru axle hub, centerlock disc, DT Swiss Champion 14G stainless steel spokes, DT Swiss brass nipples |
| Ruota posteriore | DT Swiss G540 rim, 24mm internal width, tubeless ready, 24h, Specialized full sealed bearing thru axle hub, centerlock disc, DT Swiss Champion 14G stainless steel spokes, DT Swiss brass nipples |
| Pneumatico anteriore | Pathfinder Pro 2Bliss Ready, 700x38c |
| Pneumatico posteriore | Pathfinder Pro 2Bliss Ready, 700x38c |
| Camere d'aria | Presta valve, 48mm |
| Sella | Body Geometry Power Sport, steel rails |
| Reggisella | Carbon, single-bolt, 27.2mm |
| Attacco Manubrio | Future Stem Comp |
| Curva manubrio | Specialized Adventure Gear Hover, 103mm drop x 70mm reach x 12º flare |
| Nastro Manubrio | Supacaz Suave |
| BRAND | Specialized |
|---|---|
| COLORE | Gloss Metallic Dark Navy/Harvest Gold Metallic, Satin Taupe/Birch |
| TAGLIA | 49, 52, 54, 56, 58, 61 |
Prodotti correlati
899,00€
5.999,00€
5.199,00€
